Ponúkame tú najkvalitnejšiu slamu pre Vaše zvieratá.

Slama

Ponúkame Vám na predaj pšeničnú, jačmennú alebo ovsenú slamu, balíkovanú vo veľkých alebo malých hranatých balíkoch, rezanú alebo balíkovanú v celosti.

Slama je zberaná z rovinatých polí Podunajskej nížiny, z tohto dôvodu vieme celý proces žatvy, balíkovania ako aj uskladnenia slamy uskutočniť v priebehu 2 až 3 dní, a tým zabrániť zníženiu kvality slamy v dôsledku nepriaznivého počasia.

Vzhľadom na to, že kontrolujeme celý postup od sejby obilnín cez žatvu, balíkovanie, až po uskladnenie slamy, vieme Vám garantovať najvyššiu kvalitu slamy. Balíkovaná slama je uskladnená v hangároch, čím je chránená pred nepriaznivými vplyvmi počasia počas skladovania. Vlhkosť slamy pri balíkovaní a počas celého skladovania nepresahuje 14%.

Pšeničná slama

Vzhľadom na jej výborné hygroskopické (absorpčné) vlastnosti (pri použití ako podstielka) je našimi zákazníkmi najviac požadovaná slama. Uprednostňujú ju chovatelia tak hovädzieho dobytka ako aj koní. Pšeničnú slamu pri balíkovaní režeme na dĺžku cca5 až10 cm, a to z dôvodu zvýšenia stráviteľnosti pri požieraní slamy ako aj zvýšenia absorpčných vlastností pri podstielaní. Na požiadanie Vám dodáme pšeničnú slamu balíkovanú v celosti (nerezanú) - vhodnú hlavne pre chovateľov koní.

Jačmenná slama

Využíva sa hlavne ako podstielka pri chove hovädzieho dobytka. Ak má byť jačmenná slama použitá v chovoch hovädzieho dobytka aj na kŕmne účely, je potrebné zabezpečiť narezanie jačmennej slamy na čo najmenšie časti.

Ovsená slama

Má výborné dietetické účinky, preto je vhodná hlavne na kŕmenie hovädzieho dobytka, koní a oviec.

V závislosti od použitých balíkovacích zariadení sú rozmery veľkých hranatých balíkov 90x120x240 cm alebo 100x120x240 cm a dosahujú hmotnosť 450 až 500 kg v závislosti od použitého lisovacieho zariadenia. Rozmery malých balíkov sú približne 50x40x70 cm a dosahujú hmotnosť 15 až 20 kg, v závislosti od použitého lisovacieho zariadenia.

Na požiadanie Vám vieme zabezpečiť osobitý rozmer balíkov, ktorý Vám bude vyhovovať.