Naše seno je vždy zelené a s vysokou výživnou hodnotou.

Seno

Každoročne pre Vás pripravujeme nasledovné druhy sena: lúčne seno, lúčne seno z ekologického poľnohospodárstva a lucernové seno.

Naším cieľom je Vaša spokojnosť. Za účelom naplnenia tohto cieľa Vám ponúkame najkvalitnejšie seno. Väčšinu kosieb trávy vykonávame v období pred jej kvitnutím, vďaka čomu má seno vysokú výživnú hodnotu. Aby sme zamedzili zníženiu kvality balíkovaného sena, seno je uskladnené v hangároch, čím je chránené pred nepriaznivými vplyvmi počasia počas skladovania. Vlhkosť sena pri balíkovaní a počas celého skladovania nepresahuje 15%. Seno Vám dodáme vo veľkých hranatých balíkoch, malých hranatých balíkoch alebo guľatých balíkoch.

Lúčne seno

pestuje sa v podhorských a horských oblastiach a má pestré zastúpenie zložené z viacerých druhov tráv a bylín. Vzhľadom na jeho univerzálne použitie, tak pri chove hovädzieho dobytka, koní ako aj ostatných prežúvavcov, je našimi zákazníkmi najviac požadované.

Lúčne seno z ekologického poľnohospodárstva

Z dôvodu zvyšujúceho sa dopytu našich zákazníkov po sene z ekologického (BIO) poľnohospodárstva, ponúkame taktiež seno, pri výrobe ktorého boli dodržané všetky postupy spĺňajúce podmienky ekologického (BIO) poľnohospodárstva. K tomuto senu dodávame certifikát preukazujúci, že seno pochádza z ekologickej (BIO) poľnohospodárskej výroby podľa Nariadenia Rady (ES) č. 834/2007.

Lucernové seno

Je najvýživnejšie seno s vysokým obsahom bielkovín a má výborné dietetické vlastnosti. Je vhodné hlavne pre chovateľov hovädzieho dobytka, ktorí sa zameriavajú na produkciu mlieka.

V závislosti od použitých balíkovacích zariadení sú rozmery veľkých hranatých balíkov 90x120x240 cm alebo 100x120x240 cm a dosahujú hmotnosť 500 až 620 kg, v závislosti od použitého lisovacieho zariadenia. Guľaté balíky sena sú vysoké 120 cm s priemerom od 120 až do 150 cm a dosahujú hmotnosť 260 až 380 kg, v závislosti od použitého lisovacieho zariadenia. Rozmery malých balíkov sú približne 50x40x70 cm a dosahujú hmotnosť 18 až 20 kg, v závislosti od použitého lisovacieho zariadenia.

Na požiadanie Vám vieme zabezpečiť osobitý rozmer balíkov, ktorý Vám bude vyhovovať.